Czy zaczerwienienie dziąsła po wyrwaniu zęba jest normalne?

Witam serdecznie. Dwa tygodnie temu miałam wyrywaną dolną szóstkę. Wszystko się bardzo ładnie goiło, zrobił się szarawy czop w zębodole, ale wydaje mi się, że parę dni temu po posiłku rozpadł się.. teraz widać tylko takie pozostałości po nim, dodam że dziąsło nie jest zaczerwienione, nic mnie też tam nie boli. Czy jest możliwe że uszkodziłam ten skrzep?

Proces gojenia się zębodołu po usuniętym zębie jest wieloetapowy i czasochłonny. Proszę się nie martwić, odczekać jeszcze jakiś czas, w razie bólu czy innych niepokojących dolegliwości skontaktować się z lekarzem dentystą. Jednak powinno być wszystko w porządku.