Jak długo może trwać teraz gojenie?

Witam. Ponad dwa tygodnie miałam usuwaną górna szóstkę. Po dwóch tygodniach lekarz stwierdził suchy zębodół, powiedział że rana od spodu już się trochę goi. Przepłukał ją oraz założył nipas. Po tym troszkę przestało boleć. Moje pytanie ile może teraz goić się zębodół, skoro minęły już prawie trzy tyg od usuniecia zeba? Czy mogę jeść normalne potrawy? Boję się trochę, że wpadną mi do dziury resztki pokarmu i dalej będzie bolało.

Dobrym objawem gojenia jest zmniejszenie bólu praktycznie całkowicie. Przez pierwsze 6-8 tygodni po zabiegu goi się dziąsło w miejscu po usuniętym zębie. Kość odbudowuje się do pół roku.

Wokół zębodołu musi być czysto by rana goiła się prawidłowo. Jeśli resztki pokarmowe dostaną się w okolice rany po usuniętym zębie można próbować je wypłukać.