Dlaczego miejsce po ekstrakcji się nie goi?
Witam mam pytanie miałem usunięta piątkę górna 2 tygodnie temu od początku zrobil mi się suchy zębodół nadal go czuje chodze na czyszenie na początku miałem wkładany z 2-3 razy tabletkę nipas a teraz tylko płukanie ale nadal bardzo ciężko się goi nie widać żeby coś się zmieniło a upłynęło tyle czasu czy to normalne ?

MĘŻCZYZNA, 26 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania
Witam serdecznie,
zdaniem naszych ekspertów z zakresu stomatologii – jeśli leczenie przebiega bez komplikacji, to proces gojenia trwa od 7 do 10 dni. W Pańskim przypadku czas ten może więc być wydłużony.
Prawidłowym objawem gojenia będzie zmniejszenie dolegliwości bólowych praktycznie do minimum. Dziąsło po usuniętym zębie może goić się przez 6-8 tygodni, natomiast kość odbudowuje się nawet pół roku.
W obecnej sytuacji proszę być pod kontrolą stomatologa i stosować się do jego zaleceń. On będzie najbardziej wiarygodną osobą do udzielenia odpowiedzi na Pańskie pytanie, gdyż wykonywał zabieg i obserwuje proces gojenia.
Inne pytania o czas trwania gojenia suchego zębodołu znajdują się pod poniższymi linkami:
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jak-dlugo-moze-trwac-teraz-gojenie, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jak-dlugo-trwa-leczenie-suchego-zebodolu, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jak-dlugo-bedzie-trwalo-gojenie-tego-zeba, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/suchy-zebodol-po-usunieciu-zeba.