Czy rozwija się u mnie suchy zębodół?

Witam, Trzy dni temu miałam ekstrakcję ósemki zatrzymanej w dziasle. Dziś zauważyłam krwawienie a odrazu po zabiegu tego nie ma . Czy jest to normalne ? Czy mogłam się nabawić suchego zebodolu ? Jestem przerażona

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

nasz ekspert z zakresu stomatologii uważa, że delikatne krwawienie trzy dni po ekstrakcji ósemki nie stanowi powodu do niepokoju, o czym wspomina w pytaniu:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-delikatne-krwawienie-3-dni-po-ekstrakcji-dolnej-osemki-jest-normalne.

Czasem zdarza się, że krwawienie po ekstrakcji zęba nie pojawia się od razu. Przyczyną może być między innymi podwyższone ciśnienie krwi, uszkodzenie mechaniczne lub stosowanie niektórych leków. Proszę obserwować ranę po usunięciu zęba.

W przypadku suchego zębodołu pojawiłoby się zaczerwienienie i opuchlizna w okolicy rany, nieprzyjemny zapach z ust, silny i promieniujący ból oraz gorączka. Jeśli krwawienie jest póki co jedynym objawem, który Pani zauważyła, to najprawdopodobniej wszystko jest w porządku.

Więcej na temat suchego zębodołu przeczytać można w artykule:

https://portal.abczdrowie.pl/suchy-zebodol-charakterystyka-przyczyny-objawy-leczenie-profilaktyka.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.