Czy mam suchy zębodół po ekstrakcji?

Dzień dobry, 12h po ekstrakcji górnej ósemki wypadł mi skrzep. Nie pojawiło się przy tym krwawienie, ból w miejscu ekstrakcji jest lekki, nie zwiększył się. Czy skoro wypadł mi skrzep to na pewno pojawi się suchy zębodół i dolegliwości z tym zwiazane?

Możliwe, że oderwał się jedynie fragment skrzepu pokrywającego zębodół. Owszem, istnieje możliwość rozwinięcia tzw. zespołu suchego zębodołu. Sugeruję zakup lusterka stomatologicznego i obserwację miejsca po ekstrakcji.