Czy suchy zębodół może nie boleć?

Czy suchy zębodół może nie boleć? Trzy dni temu miałam wyrwaną górną szóstkę, a teraz warstwa szaro-białego miękkiego galaretkowatego czegoś zakrywa bardzo niewielką część dziury. Nie widać głębokich dołów po korzeniach, ale ten nalot tak jakby zakrywa tylko dno. Nie boli, za to bardzo swędzi/łaskocze. Czy to goi się tak, jak powinno?

Dzień dobry,
suchy zębodół oznacza, że kość w zębodole nie jest pokryta skrzepem. Jest zupełnie sucha, bez fibryny i bez nabłonka. W związku z tym następuje zapalenie zakończeń nerwowych, co jest bardzo bolesne. Jeżeli zębodół, nawet tylko częściowo, pokryty jest fibryną, a we wgłębieniach zębodołu nie widać jasnej, suchej, twardej kości, oznacza to, że co prawda skrzep nie wypełnił całego zębodołu, ale przyjmniej jego powierzchię. Jeżeli również nie boli, to gojenie przebiega prawidłowo. Będzie tylko dłużej trwało zanim zębodól całkowicie zarośnie.