Resztki jedzenia w dziąśle po ekstrakcji zęba

Witam, Jestem po usuwaniu ósemki dolnej bez dłutowania. Rana goi się bardzo dobrze, bezboleśnie. Miałam ją wyrywaną tydzień temu. Jest to głęboka dziura i wygląda jakby jakies resztki jedzenia mi tam wpadły i nie mogę ich wypłukać ani wyciągnąć bo tez nie jestem pewna czy to nie jest skrzep bądz ropa a nie chce tego naruszyć. Więc mam pytanie takie czy jezeli to pozostawie to rana która się bedzie goić wypchnie te resztki jedzenia z czasem(jeżeli tam są) czy nalezy to wyczyścić ? Pozdrawiam

Dzień dobry, jeżeli rana goi się bezboleśnie, organizm doskonale poradzi sobie z ewentualnymi resztkami jedzenia. Jednocześnie skrzep fibrynowy w głębokim zębodole jest szary i może robić wrażenie resztek jedzenia. Dlatego na Pani miejscu nie niepokoiłabym się przebiegiem gojenia. Ropiejąca rana po ekstrakcji ósemki, jest z reguły bardzo bolesna.