Stwierdzenie pustego zębodołu po ekstrakcji zęba

12.04 miałam usuwaną ósemke dolną, po tygodniu ściągane szwy, stwierdzenie pustego zębodołu, przemycie czymś, umieszczenie tam tabletki i do widzenia. nie bolało mnie to nawet jak nie wiedziałam że mam pusty zębodół także nie wiem czy powinno czy nie. Teraz patrze i mam dosłownie dziure w dziąśle za siódemką, a w niej coś żółtego i niemiło pachnącego, delikatnie wyciągnęłam wykałaczką całkiem sporą ilość tego czegoś. Nie wiem czy to jedzenie czy co, ale teraz mam taką dziure. Tak już będzie?

Witam serdecznie,
Czasami po usunięciu ósemki może nastąpić wypłukanie skrzepu, wtedy może wystąpić tzw. "suchy zębodół", co zazwyczaj jest bolesne. Czynności przez Panią opisane są standardowymi procedurami przy tego typu dolegliwości.
W miejscu po zębodole może gromadzić się jedzenie, to co Pani zaobserwowała to mogą też być gojące się tkanki. Tym drugim towarzyszy krwawienie przy próbie naruszenia. Nie powinna tam Pani dotykać wykałaczką, jedynie delikatnie oczyszczać szczoteczką i delikatnie płukać.
Dziura po zębie z czasem się zagoi i zarośnie. Palenie papierosów i alkohol znacznie opóźniają i utrudniają gojenie.

Po usunięciu zęba nie należy nic wyciągać z zębodołu, szczególnie wykałaczką! Jeśli jest Pani zaniepokojona najlepiej udać się na kontrolę gojenia do lekarza przeprowadzającego zabieg.