Ryzyko wystąpienia suchego zębodołu po ekstrakcji szóstki

Zamierzam usunąć zęba, dolna 6tka. Niestety 3 poprzednie usunięcia skończyły się bardzo bolesnym i nie gojącym się suchym zębodołem. Czy zaszycie rany po usunięciu zęba zapobiegnie wystąpieniu tego powikłania?

Witam
Zaszycie zębodołu po usunięciu zęba zmniejsza ryzyko infekcji.
Równie ważne jest stosowanie się do zaleceń stomatologa co do diety, higieny jamy ustnej po ekstrakcji zęba. Należy pamiętać o bezwzględnym zakazie palenia tytoniu przez co najmniej 24 godziny od zabiegu.
Pozdrawiam

Witam serdecznie,
Zaszycie rany zmniejsza ryzyko powstania suchego zębodołu, jednak nie zawsze jest to konieczne. Dokładne stosowanie się do zaleceń pozabiegowych powinno w zupełności zapobiec powstaniu suchego zębodołu. Proszę przed zabiegiem podzielić się z lekarzem swoimi obawami, wtedy będzie on mógł dokładniej przedstawić Pani zalecenia pozabiegowe pod kątem ryzyka wystąpienia suchego zębodołu.