Czy taki stan może świadczyć o suchym zębodole?

Witam. 08.05 mialam rozcinane dziaslo po rok temu usunietej osemce(okazalo sie, ze zostala tam kość) rana ma bialy nalot i kresce ciemna po rozciaciu ( nie byla szyta) czy to moze świadczyć o suchym zebodole? Troche pobolewa, ale da sie wytrzymac

Gojenie zębodołu po usunięciu zęba lub zabiegu ponownej rewizji zębodołu jak w Pani przypadku może trwać nawet do kilku tygodni. W trakcie gojenia musi dojść do odtworzenia tkanki kostnej i miękkiej. Najczęściej kilka dni po zabiegu lepiej unikać jedzenia po stronie zabiegu, by ograniczyć podrażnianie rany. Biały nalot może być wytwarzającym się włóknikiem, co jest dobrym objawem. Ewentualnie nieoczyszczone dziąsło z płytki nazębnej (trzeba utrzymywać dobrą higienę całej jamy ustnej, z okolicą pozabiegową włącznie). Warto skonsultować się z lekarzem wykonującym zabieg gdy wystąpią powikłania jak ból, obrzęk czy podwyższona temperatura. Pozdrawiam