Co oznacza biały nalot przy suchym zębodole?

Witam .mam suchyzebodol po ekstrakcji dolnej 8. Mialam 2x pukany. Wczoraj dentysta mi przepukal i zalozyl tabletke. Plucze sama cordosylem. Dzis na dnie mam taki bialy nalot ktory sie nie wyplukuje zbytnio,troszke gorzej pachnie. Co to moze byc? Tak ma sie goic rana? Dodam ze nie dostalam antybiotyku bo nie mialam goraczki i lekarz nie stwierdzil zapalenia.

Witam

Szaro- białawy nalot w przypadku gojenia rany po ekstrakcji jest stanem prawidłowym. Może dawać nieprzyjemny zapach ze względu na resztki pokarmowe, ktòre jednak odkładają się przy ranie.
Zalecane jest szczotkowanie miejsca miekka szczotka tak, aby zbyt mocno nie naruszyć powstałego nalotu.
Jeśli jednak ma Pani obawy co do wyglądu rany proszę udać się na kontrolę do lekarza, ktory wykonywał usunięcie zęba
Pozdrawiam