Fioletowe dziąsło po usunięciu zęba

witam. 4 dni temu miałam usuwanego zęba. od wczoraj dziąsło zrobiło się fioletowe. Rana po zębie ładnie się goi.Czy powinnam się martwić?

Witam serdecznie,
Dużo zależy od tego na jakim obszarze dziąsło zrobiło się fioletowe. Ogólnie podczas gojenia w okolicy miejsca po usuniętym zębie dziąsło może zrobić się fioletowe. Jest to związane z przebudową skrzepu i powstawaniem nowych naczyń i tkanek, czasem też jako skutek ucisku.
Jeśli rana ładnie się goi, nie ma bólu, objawów stanu zapalnego, to nie powinno być powodów do obaw.
Jeśli coś nas bardzo niepokoi, to warto skontaktować się z lekarzem wykonującym zabieg.

Witam,
W okresie 5-7 dni po zabiegu ,taki objaw jest zupełnie normalny i może wynikać z niewielkiego wylewu pod śluzówką zaraz po zabiegu. Jeżeli nie ma Pani żadnych innych dolegliwości to proponuję zaczekać kilka dni a dziąsło powinno odzyskać prawidłowy kolor. Jeżeli jednak coś poza tym Panią niepokoi , to proszę się skontaktować z lekarzem który przeprowadzał zabieg usunięcia zęba.
Pozdrawiam,
lek.stom. Łukasz Wojszwiłło