Ostry brzeg po usunięciu zęba

Jestem po usunięciu górnej 6 leczonej kanalowo ząb był przeciązony był wyrywany w kawałkach że względu na budowę anotomiczna ząb usunąłem w połowie grudnia a dopiero teraz wyczuwam jak po prawej stronie usunięte go zęba czyje ostry brzeg który przebija dziaslo i boli jak dotykam jak to sobie samemu wyciągnąć i czy musze do lekarza iść i co to może być czy może być to kawałek kości korzenia zęba i czy grozi jak z tym porządku nie zrobię

Witam,
Przyczyny mogą być dwie - pozostawiony kawałek zęba (korzenia?) lub co bardziej prawdopodobne - obnażony fragment kości . Po usunięciu zęba kość "obkurcza się"a jej brzegi powinny się samoistnie wygładzić. Czasami jednak grubsze, lub pozostawione nierówne fragmenty wyrostka zębodołowego nie wygładzają się , a dziąsło nad nimi na skutek np. nagryzania ulega rozcięciu . Wtedy można wyczuć ostry kawałek.
Należy koniecznie zgłosić się do lekarza który zabieg wykonywał w celu wykonania prostego zabiegu plastyki wyrostka.
Pozdrawiam,
Łukasz Wojszwiłło