Wystawanie fragmentu kości po usunięciu 36. zęba

Tydzień temu miałem usuwany 36 ząb. Zabieg był skomplikowany, dłutowanie. Z rany z boku przy łączeniu z polikiem wystaje mi kawałek kości lub okostnej, chirurg wczoraj próbował ją delikatnie spiłować, ale musi się to zarosnąć. Czy to się nadbuduje czy już zawsze będzie mnie to uwierać pod skórą? Dodam że od strony policzka jest spore rozcięcie wzdłuż zębów właśnie w lini łączenia dziąsłą z polikiem.

Jeżeli po usunięcia zęba na powierzchni kości wyrostka zębodołowego pozostały nierówności należy je skorygować stosując odpowiednie narzędzia ( chirurg stomatologiczny ), a dziąsło nad tym miejscem zaszyć.

Lek. dent. Agata Duda

proszę dać dziąsłu się wygoić, może okazać się że będzie potrzebna plastyka wyrostka - jednak lekarz wie co robi proszę mu zaufać
pozdrawiam
lek., lek.stom. Bogdan Jaremczuk