Czy istnieje możliwość odbudowy całkowicie zanikłych wyrostków zębodołowych?

Witam! Chcialabym się dowiedzieć, czy istnieje możliwość odbudowy całkowicie zanikłych wyrostków zębodołowych ? 11 lat temu miałam usunięte wszystkie zęby w szczęce. W chwili obecnej dziąsła to cieniutki, króciótki paseczek,na którym proteza się nie trzyma. Podklejam klejami kilka razy dziennie. Byłam u kilku specjalistów na konsultacji, ale stwierdzili zbyt duży zanik kości i śluzówki. Rzadko wychodzę z domu, wpadłam w depresję. Mam 50 lat. Czy jest jakaś możliwość poprawy warunków protetycznych. Nie mam pojęcia dlaczego wyrostki nadal tal szybko zanikają. Znam ludzi,którzy protezy noszą latami bez podścielania, a ja co pół roku regularnie muszę podścielać, bo są luźne. Chciałabym się dowiedzieć, czy jest szansa, aby powstrzymać zanik i poprawić waunki. Z góry dziękuję.

Witam, powinna się Pani zgłosić do chirurga szczękowego,najlepiej który zajmuje się implantologią, i lekarz oceni, czy można u Pani przeprowadzić zabieg augmentacji, czyli pogrubienia i podwyższenia wyrostka. Pozdrawiam

Lek. dent. Barbara Ĺťebrowska

oczywiście jest to możliwe jednak nie zatrzyma to zaniku kości
najlepszym, szybkim i ekonomicznym rozwiązaniem jest założenie 4 miniimplantów w żuchwie
komfort będzie nieporównywalny
pozdrawiam
lek., lek.stom. Bogdan Jaremczuk