Co zrobić z krzywo urośniętymi zębami?

Witam ma takie pytanie 19 lat temu straciłam zęby boczne dolne z prawie i lewej strony ma tylko przód i na miejscu tych trzonowcu ma dwie ósemki które krzywo urosły ostatnio byłam na kontroli i chciała bym odbudować te barki zębów tylko będzie potrzebna agumentacja kości czy przy mostku lub protezie częściowej też trzeba koniecznie ta agumentacja i czy długi jest okres leczenia ?i jak to wygląda

Augmentacja jest wykonywana w celu odbudowy implantologicznej. Mostu w takiej sytuacji jak brakuje kilku zębów po bokach nie wykonuje się ze względu na duże przeciążenia i ryzyko szybkiej utraty zębów filarowych i całego mostu. W przypadku protezy osiadającej częściowej nie ma potrzeby wykonywania augmentacji kości. Okres leczenia zależy od kilku czynników i bez oceny TK i Pacjenta w gabinecie nie da się określić.

Augmentacja kości to inaczej odbudowa kości wyrostka zębodołowego przy użyciu materiałów kościozastępczych. W przypadku zaniku lub niewystarczającej ilości kości u pacjenta jest ona wskazaniem przed zabiegiem wszczepienia implantów. Implant musi mieć mocne podparcie w kości, aby był stabilny i nie wypadł, stąd niezbędny jej dobry stan i ilość. Przy protezie zabieg augmentacji nie jest potrzebny, natomiast mosty w Pani sytuacji nie są dobrym rozwiązaniem.
Pozdrawiamy,
stankowscybialach.pl
badzbystry.pl