Jak wygląda proteza częściowa?

Dzień dobry, proszę o informację. Mam usunięte obydwie jedynki górne i chcę zrobić sobie protezę częściową. Jak wyglądać będzie taka proteza? jak będzie umocowana? protezy częściowe są stałe czy ruchome? Jeśli obydwie to która jest lepsza? Jak bardzo będzie widoczna? Jak długo mniej więcej ludzie się przyzwyczajają do noszenia takiej protezy? Dodam że w górnym uzębieniu brakuje mi jedynek i ósemki prawej. Pozostałe zęby posiadam. O co jeszcze warto zapytać stomatologa przed zrobieniem tej protezy? O czym powinnam wiedzieć prze wykonaniem i zdecydowaniem się protezy? Jaka jest cena takiej protezy? Proszę o pomoc. Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam

Proteza częściowa jest protezą ruchomą (wyjmowaną) zamocowaną klamrami o inne zęby. Na pewno nie będzie to estetyczne rozwiązanie a klamry będą widoczne. Najlepszym rozwiązaniem w takiej sytuacji są implanty lub ewentualnie most. Te 2 rozwiązania są na stałe a zęby będą wyglądały identycznie jak pozostałe.

Witam. Proteza częściowa to uzupełnienie ruchome, najczęściej posiadające klamry na zębach sąsiednich. W Pani przypadku nie jest to dobre rozwiązanie, gdyż jest mało estetyczne i może spowodować zanik kości. Powinna Pani pomyśleć o uzupełnieniu stałym, czyli np. moście porcelanowym, lub implantach. Pozdrawiam Krystyna Pikała

W takim układzie zębów proteza częściowa ruchoma to dramat , decydować się na to tylko jeżeli absolutnie Panią nie stać na wszczepienie implantów , mamy 21 wiek i rozwiązaniem z wyboru w takiej sytuacji sa implanty , nie polecam zrobienia mostu ze względu na konieczność szlifowania zębów 13,12,22,23 chyba że stan tych zębów wskazuje na pośrednie wskazania do protetyki(zęby martwe z ubytkami w wypełnieniami) to wtedy warto rozważyć rozwizanie stałe czyli most