Czynw tej sytuacji można wstawić w przyszłości sztucznego zęba?

Czy jeśli ma się nie wyleczona wadę zgryzu to czy w przyszłości będzie można sobie np założyć protez czy wstawić sztucznego zęba???

Ortodoncja służy nie tylko estetyce, ale również zdrowiu. Nieleczona wada zgryzu może skutkować wieloma negatywnymi konsekwencjami: od próchnicy (szczotkowanie zębów jest utrudnione) po np. chorobę okluzyjną czy bezdech. Oczywiście, mimo niezdecydowania się na leczenie ortodontyczne i jeśli nie ma ku temu przeciwskazań, można wykonać zabieg implantologiczny lub protezę. Jednak nie będą one tak trwałe i funkcjonalne, jak w przypadku uzupełnień w prawidłowo ustawionym zgryzie. Pozdrawiamy, stankowscybialach.pl, badzbystry.pl