Zapytaj lekarza

7 4 2 , 9 9 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

W jaki sposób odbudować zęba i uzupełnić braki?

Witam ma takie pytanie jestem młodą osobą i ma potężne barki w uzebieniu na dole nie ma 7,6,5 z jeden strony i tak samo z drugiej ma tylko 2 ósemki dolne i krzywo wyrosły.Zęby straciłam w wyniku wypadku kiedy byłam dzieckiem od tego czasu minęło ponad 19lat i muszę odbudowac zęby bo mocno zaczym odczuwać teraz braki i jakie są sposoby odubowy bo była na kontroli i lekarza powiedział że trudna spraw będzie z tą odbudowoł co można z tym zrobić bo następniej wizycie powie coś konkretnego
KOBIETA, 31 LAT ponad rok temu

Domowe sposoby na bolący ząb

Dzień dobry
jeżeli po obydwu stronach brakuje tylu zębów, są tylko dwa rozwiązania: albo most oparty na implantach, albo proteza szkieletowa.
Oczywiście protezę szkieletową można mocować do zębów na różne sposoby: przy pomocy haczyków, klamer otaczających zęby, albo założyć korony na zęby i protezę oprzeć na nich przy pomocy zatrzasków, suwaków czy teleskopów. Konkretne rozwiązanie należy omówić z lekarzem prowadzącym leczenie. Oczywiście precyzyjne elementy takie jak zasuwy czy teleskopy sprawią, że proteza będzie bardzo dobrze osadzona, nie będzie się ruszała i pacjent uzyska prawie wrażenie własnych zębów. Jest też zdecydowanie lepsza estetyka niż przy protezie z klamrami, ale jest od niej droższa.
Jeżeli po utracie zębów, kość wyrostka nie zanikła, najwygodniejszym rozwiązaniem są implanty i most. Wymagają jednak czasu, cierpliwości i są dość kosztowne. Na pewno znajdzie się rozwiązanie, które Pani pomoże znów dobrze gryźć.

Specjalista w dziedzinie stomatologii.
0

Między innymi w zależności od warunków anatomicznych,od braków zębowych,możliwości finansowych można wykonać u Pani uzupełnienia stałe lub ruchome.

Stomatolog, chirurg stomatologiczny i chirurg szczękowo-twarzowy.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy