Zapytaj lekarza

7 3 6 , 8 8 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

W jaki sposób można uzupełnić braki zębowe?

Witam! Posiadam liczne braki w uzębienia. Interesujzr mnie sposoby dzieki ktorym moglabym sie chociaz uśmiechnąć. Niestety nie mam mozliwosci zrobienia implantów gdyz sa dla mnie zbyt kosztowne. Gorne jedynki i dwojki sa zmasakrowane. Dodatkowo nie posiadam dwoch siekaczy. Czy jest mozliwosc zrobienia czegokolwiek?
KOBIETA, 22 LAT ponad rok temu

Domowe sposoby na bolący ząb

Witam, zazwyczaj lekarz może przygotować kilka opcji leczenia poprawiającego estetykę i komfort pacjenta. W tym celu konieczne jest jednak udanie się na konsultację protetyczną , podczas której wykonane zostaną zdjęcia , wyciski i fotografie na podstawie których powstanie plan leczenia.
Proszę nie zwlekać i udać się do odpowiedniej placówki a z pewnością uda się ustalić plan leczenia stosowny do Pani oczekiwań.
Pozdrawiam,
lek.stom. Łukasz Wojszwiłło

0

Jeżeli już w tak młodym wieku ma Pani liczne braki w uzębieniu, a żadna jednostka chorobowa, która miałaby na to wpływ nie została rozpoznana, to warto zrewidować swoje nawyki. Używki np. palenie czy alkohol powinny być całkowicie na cenzurowanym, a higiena jamy ustnej to priorytet – pasta z fluorem, nitkowanie, płukanki. Jest kilka metod odbudowy braków, wybór zależy od ich rozległości i rodzaju. Niewielkie braki odbudowuje się kompozytem – jeżeli korzeń został w dziąśle, a przy większych ubytkach stosuje się korony, mosty i protezy. Proszę się udać na konsultację do stomatologa, na pewno znajdzie dla Pani odpowiednie i przystępne rozwiązanie.

Pozdrawiamy,
stankowscybialach.pl
badzbystry.pl

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy