Czy braki zębowe trzeba uzupełnić protetycznie?

Witam, piszę w kwestii konsultacji. W górnym łuku zębowym mam wolne skrzydła. Z lewej strony braki 8,7,6, z prawej braki 8,7,6,5. Pytanie, czy te braki trzeba uzupełnić protetycznie? Jeśli tak, to które braki? Jeśli ekstrakcję 7 miałam tydzień temu, a 6 obok-wczoraj, to w jakim czasie można zacząć uzupełnianie? To tyle na początek, więcej pytań potem. Pozdrawiam, Natalia lat 26.

Braki należy uzupełnić bezwzględnie ,żeby nie doszło na dysfunkcji stawów skroniowo-żuchwowych i innych przykrych dolegliwości .Forma uzupełnienia może być w różnej formie ,na stałe ,czy zdejmowane uzupełnienia protetyczne.W podjęciu decyzji pomoże lekarz dentysta,w zależności od możliwości finansowych.W ramach NFZ można wykonać tylko zdejmowaną protezę akrylową.

Witam!

Oczywiście, braki zębowe należy uzupełniać jak najszybciej. Uzupełnienia mogą być różne: wszczepienie implantów, proteza, mosty, wszystko zależy od warunków w jamie ustnej oraz oczekiwań pacjenta.
Zalecam udanie się na konsultację a następnie wybranie najlepszego planu rozwiązania.

Pozostawienie takich braków wolnoskrzydłowych bedzie miało skutek w rozwoju dysfunkcji stawu skroniowo-żuchwowego. Dolegliwości i następstwa są dość poważne. W Pani przypadku należy rozważyć uzupełnienia rochome (proteza akrylowa, szkieletowa, acetalowa) lub uzupełnienia stałe...praca na implantach. Wszystkie wady i zalety powinien przedstawić Pani lekarz stomatolog na konsultacji.

Każdy, nawet pojedynczy ubytek w łuki zębowym należy uzupełnić protetycznie, ponieważ grozi to m.in. przesuwaniem się zębów i wadami zgryzu, wadami wymowy np. seplenieniem, zaburzeniami stawu skroniowo-żuchwowego, zanikiem kości. W przypadku zębów trzonowych jest tym bardziej istotne, ponieważ to głównie nimi przeżuwamy jedzenie. Poprzez ich brak, funkcję żucia przejmą siekacze, co może skutkować ich ścieraniem i deformacją kształtu. Poza tym braki w uzębieniu sprzyjają powstawaniu bruzd i zmarszczek, twarz wygląda na starszą, bywa, że zmieniają się nawet rysy twarzy. Wszystkie braki powinno się uzupełnić, metod jest wiele: mosty, protezy lub implanty stomatologiczne. Wyjątkiem są 8-ki, których nie trzeba uzupełniać.

Pozdrawiamy,
stankowscy.com.pl/
www.facebook.com/badzbystry