Zapytaj lekarza

7 4 2 , 9 8 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy sztuczną szczekę można nosić cały czas?

sztuczne szczęki można nosić przez cały dzień np w pracy , w domu
MĘŻCZYZNA, 23 LAT ponad rok temu

Domowe sposoby na afty

Witam.
Uzupełnienia protetyczne mają być nie tylko funkcjonalne ale również spełniać wymogi estetyczne. Jest Pan osobą młodą i względy estetyczne mają tu niebagatelną rolę. Jeśli proteza jest dobrze dopasowana i nie powoduje żadnych dolegliwości może Pan ją nosić przez cały dzień, dbając tylko o jej odpowiednią higienę.
Pozdrawiam
Krystyna Pikała

0

Protezy zębowe (sztuczne szczęki) całkowite winny być zdejmowane na noc i przechowywane na sucho. Nie należy ich trzymać w wodzie.
Protezy zębowe częściowe,podparte (szkieletowe0 mogą być noszone przez całą dobę.

0

Protezy nigdy nie należy używać całą dobę. Niezbędna jest przerwa nocna albo kilka przerw krótszych w ciągu dnia aby błona śluzowa mogła odpocząć. Po każdym posiłku należy protezę wyjąć z jamy ustnej i dokładnie oczyścić z resztek pokarmowych. Należy także wypłukać jamę ustną wodą przed ponownym założeniem protezy.

Stomatolog i członek prestiżowych organizacji stomatologicznych.
0

Protezę zębową powinno się zdejmować do snu, aby błony śluzowe mogły odpocząć oraz do zabiegów higienizacyjnych. Te są bardzo istotne – protezę powinniśmy oczyszczać z resztek pokarmowych po każdym posiłku (najlepiej specjalnymi preparatami o działaniu bakteriobójczym i antyseptycznym), aby przeciwdziałać pojawieniu się infekcji grzybiczych i stanów zapalnych. Umytą protezę należy przechowywać w szczelnym, suchym pojemniczku do tego przeznaczonym (absolutnie nie w wodzie).

Pozdrawiamy,
stankowscybialach.pl
badzbystry.pl

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy