Co teraz zrobić z tą protezą zębową?

Witam. W czwartek miałem usuwane 9 zębów podczas jednej wizyty, a następnie nakładaną proteze całościową (górną) na te świeże rany. Kontrolę mam we wtorek, ale zapomniałem dopytać. Czy powinienem wyjąć protezę i pukać czymś aby nie dopuścić do zakażenia, czy jednak skoro proteza pełni rolę opatrunku, lepiej jej nie zdejmować i nic złego nie powinno się przez to stać.

Proteza, którą Pan ma, nazywana protezą natychmiastową wymaga takiej samej higieny jak proteza ostateczna. Konieczne jest oczyszczanie protezy z resztek pokarmowych za pomocą szczotki do protez i nawet zwykłego szarego mydła by nie dopuścić do rozwoju bakterii.