Nieodpowiednie korony i protezy zębowe

Witam, moja 50-letnia mama od 30 lat nosi protezy zębowe. Od paru lat ma też korony na górnych trójkach, dentysta zrobił je o wiele za duże. Wtedy też dostała nową protezę. Od tamtej pory ma ogromne problemy z jedzeniem, ma już kilka protez zrobionych przez różnych dentystów, ale żadna nie pasuje, korony zostały spiłowane, jednakod około roku problem jest nasilony. Mama przez zęby nie je, nie może prawidłowo oddychać, ani nawet wyprostować się, boli ją kark. Teraz prawie nie wychodzi z domu.

Witam serdecznie,
Tutaj do sprawy należy podejść kompleksowo, czyli udać się do lekarza, który nie traktuje koron i protez jako coś zupełnie oderwanego od siebie. Kwestie protetyczne są nieraz bardzo problematyczne i konieczne jest tutaj leczenie pacjenta całościowo, a nie tylko uzupełnienie braków. Dlatego należy odpowiednio dostosować wysokość zagryzania, ułożenie zębów, zasięg protezy i wiele innych czynników.
Polecam udać się najpierw do lekarza wykonującego korony/protezę i podzielenie się problemami i wątpliwościami.