Całkowite obkurczenie śluzówki po stosowaniu klejów do protez

Witam Od 8 lat nosze pełne uzpełnienia protetyczne. Ze względu na trudne warunki stosuję regularnie kleje (2,3 x dziennie) Protefix supermocny lub Corega. Od czasu stosowanie tych klej ó zauważyłem zanik - całkowite obkurczenie śluzówki. Mam 2 pytania: 1/ czy kleje mogą negatywnie wpływać na znik miękkiej części dziąseł? 2/ Co powoduje szybkie zanikanie wyrostków, czy to, że nie noszę uzupełnień stale również ma wpływ? Lekarz usuwający zęby nawet słowem nie wspomniał o istnieniu zaniku wyrostków. Będę wdzięczny za odpowiedź. Tomasz

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, Szanowny Panie, usunięcie zębów powoduje stopniowy zanik wyrostków zębodołowych. Natomiast ucisk wywołany proteza moze wpływać na zanik dziąseł. Prosze skonsultować sie ze stomatologiem odnośnie dalszego postepowania.

Pozdrawiam.