Warunki do założenia protezy

Mam pytanie, czy w przypadku stwierdzenia złych warunków protetycznych (płaskie podniebienie, znaczne zaniki wyrostków, b.mało kości) możliwe jest zrobienie protezy tak, aby się utrzymywała w jamie ustnej? Jaka jest inna altenatywa, i czy w ogóle jest? Renata

Aleksander Ropielewski

Niestety nie ma innej alternatywy. Jedynym wyjściem jest odtworzenie wyrostków zębodołowych metodą operacyjną poprzez przeszczep kości.

Witam!

Zaleca się wymianę protezy co ok 3 lata ponieważ warunki w jamie ustnej ulegają zmianie a kształt protezy nie. Innym rozwiązaniem jest odbudowa kości a następnie wszczepienie implantów, jednak aby było to możliwe należy wcześniej ocenić warunki panujące w jamie ustnej, jest to także leczenie długotrwałe oraz kosztowne.

Można pomyśleć tez o mini implantacji ,jest mniej traumatyczna dla pacjenta i możliwa do wykonania nawet przy dużych zanikach kostnych .Proszę o tym porozmawiać ze swoim lekarzem .