Czy można założyć implant podczas noszenia aparatu?

Czy w trakcie leczenia ortodontycznego jest możliwe wszczepienie implantu (chodzi o końcowa fazę leczenia) chce przyspieszyć proces wszczepienie implantu ale nie wiem czy są jakieś możliwości na wszczepienie implantu gdy na zębach jest aparat albo czy jest możliwość zdjęcia aparatu na czas implantacji i założenie aparatu ponownie i czy są to duże koszta
KOBIETA, 38 LAT 5 miesięcy temu

W zasadzie implanty wszczepia się po zakończeniu leczenia ortodontycznego. Powodem jest duża aktywność kości w trakcie leczenia ortodontycznego, ale także dopiero po leczeniu można zaplanować końcowy kształt korony na implancie. Proces implantacji i odbudowy można jednak przyspieszyć. Niektórzy chirurdzy nie mają nic przeciwko temu, by wszczepiać implant przed zakończeniem leczenia. Najlepiej w fazie retencyjnej, gdy zęby wykonują już tylko minimalne ruchy, bądź nie są już wcale przesuwane. Ze zdjęciem aparatu czeka się, aby kość ustabilizowała się i dopasowała do ostatecznej pozycji zębów. Jeżeli lekarz ortodonta i chirurg zdecydują o implantacji w tej fazie - nie musi nawet być zdejmowany aparat. Wystarczy, po wyjęciu łuków, wyczyścić dokładnie zęby u higienistki i może być wykonany zabieg wszczepienia implantu. Z ponownym założeniem łuków można poczekać do zdjęcia szwów. Implant goi się od trzech miesięcy w żuchwie do sześciu w kości szczęki. w tym czasie może być zdjęty aparat ortodontyczny i można od razu przystępować do odbudowy protetycznej na implancie.