Postępujący zanik dziąseł

Mam 47 lat. Od 10 lat - bezzębie i protezy, których noszenie jest horrorem . W kieszeniach kleje do protez i .... ogromny dyskomfort ze względu na ich nietrzymanie. Nie miałam pojęcia, że jest coś takiego jak zanik dziąseł. Kiedy po 4 latach usłyszałam od prof.,że nie da się nic zrobic, aby powstrzymać ten proces - zalamałam się. Moje obecne dziąsła w szczęce to dł. ok. 3mm, a szer. 1,5 mm.O dole nawet nie wspomnę.Czy można coś poradzić na taki postępująco szybki zanik i czy jest szansa na poprawę takich warunków? Będę wdzięczna za odpowiedż. Krystyna

Witam!

Należy zacząć od wykonania zdjęcia tomograficznego. Następnie ustalić obecne warunki kostne, jeżeli są sprzyjające można wszczepić implanty, jeżeli kości jest zbyt mało wcześniej należy przeprowadzić zabieg odbudowy kości.

Lek. dent. Wojciech FÄferko

proszę skonsultować się z lekarzem periodontologiem - po badaniu i analizie zdjęć rtg doradzi czy zęby można jeszcze zachować i na jak długo oraz doradzi jakie uzupełnienie protetyczne będzie najlepsze, ostatecznym rozwiązaniem będzie implantacja
pozdrawiam
lek., lek. stom. Bogdan Jaremczuk