Zapytaj lekarza

7 4 0 , 1 8 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Przesuwanie się protezy podczas jedzenia

Witam Tata ok 2 lata temu miał wykonaną protezę zębową. Gdy nosi ją normalnie jest ok ale gdy tylko spróbuje coś zjeść proteza zsuwa się z dziąseł i nie ma możliwości dalszego jedzenia bedz jej ściągnięcia. Tata mówi, że to dlatego bo ma krzywy zgryz.Czy jest możliwość poprawienia jej?Czy trzeba wykonywać nową protezę? Nie stać nas aktualnie na nową a zbliża się moje wesele i nie wyobrażam sobie żeby tata musiał ją wyjmować w trakcie jedzenia. Może dałoby się ją zamocować chociaż na te dwa dni?
MĘŻCZYZNA, 67 LAT ponad rok temu

#dziejesienazywo: Czym jest parodontoza?

Parodontoza wielu osobom kojarzy się z rozchwianym zębem lub wręcz wypadnięciem zęba. Jednak pierwszym objawem bagatelizowanym przez wielu jest krwawienie z dziąseł podczas szczotkowania. O objawach parodontozy opowiada dr Monika Stachowicz.

Lek. Jacek Ławnicki
82 poziom zaufania

Witam!
W opisanej sytuacji doraźnie można zastosować klej do protez, który można nabyć w aptece. Niemniej jednak wskazana jest wizyta u stomatologa, który oceni dopasowanie protezy.

Absolwent Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, stażysta w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych w Lublinie
0

Zdarza sie, ze proteza, zwłaszcza całkowita dolna nie trzyma sie dobrze. Wynika to z zaniklego wyrostka zębodolowego. Proteza ponadto sprzyja dalszym zanikom kostnym co pogarsza jej utrzymanie.Można protezę podscielic czyli na nowo dopasować do zmienionych warunków lub zastosować klej do protez. Pozdrawiam serdecznie

0

W przypadku trudnych warunków anatomicznych występują trudności w stabilizacji protezy szczególnie podczas jedzenia. Można wykonać nową protezę lub spróbować podścielić starą. Tymczasowo pomocne mogą być kleje do protez.

Stomatolog i członek prestiżowych organizacji stomatologicznych.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy