Czy to normalne, że widać śrubę po wkręceniu implantu?

Witam, jestem 3 tygodnie po wkręceniu implantu w miejscu straconej dolnej 6 i zauważyłam, że widać mi śrubę zamykającą, jakby było za mało dziąsła, nie mam stanu zapalnego i nic nie boli ale jestem za granicą i następną wizytę mam dopiero za 4 miesiące, czy powinnam się martwić?
MĘŻCZYZNA, 36 LAT 5 miesięcy temu

Najprawdopodobniej lekarz założył od razu śrubę gojącą dziąsło i to ona jest widoczna. Nie zawsze jest możliwość taka przy zabiegu ale jeśli jest, to tym lepiej dla pacjenta :) w razie wątpliwości można udać się na badanie do lekarza na miejscu.

Radzę zadzwonić lub napisać do kliniki, w której był wszczepiany implant i wyjaśnić czy lekarz założył śrubę zamykającą czy gojącą. Jeżeli jest to śruba gojąca i zdecydowanie wystaje ponad dziąsło, trwa gojenie się śluzówki i tworzy się prawidłowy profil wyłaniania implantu - nie ma powodów do niepokoju. Jeżeli jest to jednak śruba zamykająca i widać tylko powierzchnię płaskiej śruby, a dziąsło nie zamknęło się nad implantem, lepiej jest śrubę wymienić na śrubę gojącą. Wysoka śruba gojąca chroni przed infekcją wejście do wnętrza wyrostka zębowego, które powstało po otwarciu chirurgicznym dziąsła. Śruba zamykająca jest płaska i perforacja nad śrubą może być źródłem migrujących do wnętrza śluzówki resztek jedzenia czy osadów z bakteriami. Zaznaczam może być źródłem infekcji, ale nie musi. Dlatego najlepiej wyjaśnić sytuację z lekarzem, który wykonywał zabieg a potem, jeżeli uzna on to za konieczne, udać się do lekarza w miejscu zamieszkania. Pana prowadzący lekarz poinformuje Pana o ewentualnej konieczności interwencji.