Jak sprawdzić czy kość jest wystarczająco mocna, aby założyć implanty?

Szanowni Panstwo, mam pytanie, jesli kilka lat temu jadlam Kopiko i obruszyly mi sie zeby, jeden z nich do dzis czasem krwawi to jak mozna sprawdzic czy kosc jest wystarczajaco mocna by zalozyc implanty?
KOBIETA, 29 LAT 2 tygodnie temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

sprawdzenie, czy kość jest wystarczająco mocna do założenia implantów, wymaga podjęcia kilku kroków, które obejmują wizytę u dentysty.

Na początku przeprowadzona zostanie konsultacja, podczas której lekarz zbada Pani historię medyczną i oceni stan zdrowia jamy ustnej. Następnie zlecone mogą być specjalne badania radiologiczne, takie jak pantomogram lub tomografia komputerowa stożkowa (CBCT), które pomogą ocenić gęstość kości. Na podstawie tych badań dentysta zdecyduje, czy kość jest na tyle mocna, aby umieścić w niej implanty. Jeśli kość nie jest wystarczająco silna, może być potrzebna augmentacja, czyli dodanie materiału kościotwórczego. Gdy wyniki badań będą pozytywne, dentysta opracuje plan leczenia, dobierając odpowiednią metodę i rodzaj implantów.

W tym momencie zalecamy Pani wizytę u dentysty.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach, do których odsyłam poniżej:

https://uroda.abczdrowie.pl/9-mitow-na-temat-implantow-zebow

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.