Czy zabieg dentystyczny mógł spowodować problemy z sercem?

Witam. Mam 37 lat. Pod koniec września tego roku miałem zawał. Zaczęło się od lekkiego bólu w klatce piersiowej podczas jazdy na rowerze. Myślałem, że to zwykła zadyszka, ponieważ wróciłem do palenia papierosów po półrocznej przerwie. Jak się zatrzymałem ból przeszedł. Przez następny miesiąc ucisk w klatce piersiowej i uczucie ciężaru w lewej ręce pojawiało się coraz częściej. W dniu, w którym znalazłem się w szpitalu byłem w stanie przejść tylko ok 100 m. Musiałem się zatrzymać z powodu silnego bólu w klatce piersiowej i lewej ręce. W szpitalu wstawiono mi stent i z bukietem tabletek zostałem wypisany do domu. Około rok przed zawałem byłem u dentysty. Bardzo nieprzyjemna kobieta. Stwierdziła że trzeba kanałowo wyleczyć mi lewa szóstkę na dole. Rozwierciła zęba i bez znieczulenia znęcała się nad nim całą wieczność. Na koniec zostawiła go otwartego żeby zastosować, jak to nazwała, leczenie odroczne. Jeszcze tego samego dnia znalazłem innego dentystę, który założył mi plombę na tego zęba. Po kilku miesiącach zaczęła sączyć się ropa z tego zęba. W międzyczasie dowiedziałem się, że dentystka ta zamieniła pacjenta w warzywko źle dając mu zastrzyk. Ząb został usunięty i przez kilka miesięcy było wszystko ok. Niedługo przed atakiem serca, zaczęła boleć mnie tylna lewa cześć głowy, lewa żuchwa i znowu pojawił się smak ropy w ustach. Lekarze w szpitalu nie widzieli powiązania między zębami a zawałem. Czy istnieje możliwość, że zabieg dentystyczny spowodował problemy z sercem? Wspomnę jeszcze, że wczoraj byłem u lekarza z bólem lewej żuchwy, uczuciem płynu w uchu, bólem lewej części głowy i krwawieniem z nosa. Zajrzał do ucha i nic nie zobaczył. Przepisał sterydy do nosa. Dziś jestem na pogotowiu z bólem w klatce piersiowej i czekam na wyniki badań. EKG i ciśnienie w porządku, krew jeszcze nie wiem. Mieszkam w Anglii i chciałbym znaleźć klinikę w Polsce, w której w kilka dni zostanę kompleksowo przebadany. Chciałbym mieć zrobiony rezonans głowy żeby sprawdzić co tam się dzieje i czy ma to powiązanie z sercem? Dziękuję

Już jakiś czas temu udowodniono ,że przewlekłe stany zapalne ( te przy zębach też) mają bezpośredni wpływ na uszkodzenie śródbłonka naczyń co prowadzi do miażdzycy i w konsekwencji do np zawału.Jednak to jest proces związany z zaniedbanym uzębieniem i stanami zaplnymi wywołanymi prze próchnicę lub zapalanie przyzębia , stan ostry ,który był spowodowany przebojami z 6 nie mial wpływu na stan Pana zdrowia.
Promieniujący ból żuchwy też jest objawem zaostrzenia choroby niedokrwiennej serca.