Ból w klatce piersiowej, kaszel, wysokie ciśnienie i zaburzenia rytmu serca

mam bóle w klatce piersiowej, kaszel, i boli mnie głowa . Pomyślałam, przewlekłe przeziębienie, a tu niespodzianka najpierw EKG. Okazało się w porządku, tylko serce za szybko bije. Później w gabinecie pomiar ciśnienia 160x84. Więc sumując mam za wysokie ciśnienie i ból w klatce piersiowej. Co może być tego przyczyną i czy powinnam przeprowadzić jakieś badania?

Witam! Opisane objawy mogą być wynikiem podwyższenia ciśnienia tętniczego krwi. W tej sytuacji wskazane jest jednak bezpośrednia ocena kardiologiczna i ocena całkowitego ryzyka sercowo-naczyniowego.