Kłucie w klatce piersiowej, ból oczu i głowy oraz pisk w uszach przy nadciśnieniu tętniczym

Witam, od kilku dni czuję się dziwnie, myślałam, że to przeziębienie, więc zaczęłam szybko je zwalczać lekami na grypę. Jednak nie miałam gorączki, kataru i kaszlu. Natomiast czuję kłucie w klatce piersiowej (myślałam, że to oskrzela), nasilane przy wydechu. Do tego bardzo bolą mnie oczy i głowa (to tłumaczyłam sobie zatokami). Dodatkowo dochodzi ten pisk w uszach. Nie ukrywam, że trochę się boję, ponieważ mam 22 lata i podobno nadciśnienie tętnicze. Czy udać się jak najszybciej do kardiologa?

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, przede wszystkim powinna się Pani w pierwszej kolejności skontaktować z lekarzem pierwszego kontaktu. Należy wykonać podstawowe badania, w tym EKG, zmierzyć ciśnienie, osłuchać płuca. Podane objawy mogą być spowodowane nadciśnieniem i zapaleniem płuc, ale konieczna jest dalsza diagnostyka. Dopiero na podstawie ewentualnych odchyleń w badaniach wskazana będzie konsultacja kardiologiczna.