Co robić z bólem po założeniu implantu zęba?

Witam, 4 dni temu miałam wszczepianego implanta trójki dolnej, od tej pory okropnie boli bez przerwy, rwaco i pulsujaco, nie moge funkcjonowac. Pod koniec pazdziernika mialam dwie trójki u góry implantowane i nie bolało nic a nic. Miałam ostatnio tomografię tego dołu i podobno nikt nic nie widzi. A boli niemiłosiernie... pomocy co to może być?

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

w Pani przypadku należy stosować doraźnie środki przeciwbólowe, które pomogą zniwelować poziom dolegliwości. Należy także udać się na wizytę kontrolną do stomatologa, który wykonywał zabieg, aby sprawdzić poprawność założenia implantów.

Zazwyczaj ból jest dość powszechnym powikłaniem po założeniu implantów i utrzymuje się nawet do kilku tygodni. Nie powinien być on jednak tak mocny, jak Pani go opisuje, dlatego tak jak wspomnieliśmy, zalecamy na wcześniejszą wizytę u stomatologa.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w materiałach, do których odsyłam poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-cos-jest-nie-tak-z-tymi-implantami

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-bol-zebow-moze-byc-spowodowany-implantami

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.