Palenie papierosów a założeniu implantu zęba

Mam 23-lata i idę niedługo na konsultacje w sprawie zakładania implantu zęba. Pale nałogowo papierosy od 2 lat, w internecie jest pełno różnych informacji paranaukowych odnośnie szkodliwości przyjęcia się implantu u osób palących, jak to jest w rzeczywistości? Czy można założyć implant zęba u osoby palącej, ile % wynosi szansa nieprzyjęcia się go? Ile czasu trzeba nie palić po założeniu? Wiem, że papierosy szkodzą zdrowiu i, że najlepiej gdybym odstawił na trwałe - jednak oczekuje szczegółów.

Pozdrawiamy,
stankowscybialach.pl
facebook.com/badzbystry

Witam serdecznie. Palenie papierosów nie stanowi bezwzględnego przeciwwskazania do zabiegu implantacji, choć proces gojenia się rany pozabiegowej jak i osteointegracji (zespolenia implantu z kością) może przebiegać mniej sprawnie. Stosuje się zasadę wstrzemięźliwości od palenia na tydzień przed i przez dwa tygodnie po zabiegu. Pozdrawiam.