Czy palenie jest możliwe mając wszczepione implanty?

Witam . Proszę o poradę specjalistę. Sytuacja wygląda tak ze 2 października 2020r mam zabieg wszczepienia 4 implantów w bezzebnej szczece . Dodam tez ze mam 26 lat . Ponadto pale papierosy . I moje pytanie brzmi ile po wszczepieniu implantów nie mogę palić papierosów? Ile czasu musi minąć od wszczepienia zanim bede mogla zapalić. Podkresle tez ze nie chciała bym sytuacji gdzie implanty się nie przyjmą. Bardzo mi zależy na tym by sie przyjęły by można było na nich zrobic proteze calkowita. I czy jak się już przyjmą te implanty w sensie jak zrosną sie z koscie to mogę wrócić do palenia ? Proszę o poradę czy palenie jest możliwe mając wszczepione implanty.

Badania pokazują, że u palaczy jest większa szansa utraty implantu i zapalenia tkanek okołowszczepowych (wokół implantu).

Jeśli nie chce Pani ryzykować utraty implantów to zalecałabym całkowite zrezygnowanie z palenia. Nie ma bezpiecznego czasu by wrócić do palenia po zabiegu, bo każdy jeden papieros zwiększa ryzyko niepowodzenia.