Czy można palić przy implantach zębowych?

Witam . Mam 27 lat . Mam od 3 miesiecy proteze na implantach ( 4 implanty w szczęce) . Implanty przyjęły się i są ze mną juz ponad pół roku . Wcześniej paliłam papierosy . I rzuciłam je specjalnie z racji zabiegu implantacji i na okres osteointegracji implantu z kością. Więc moje pytanie brzmi czy mogę zacząć palić? Czy mogę wrócić do palenia? Podkreślę ze Implanty się przyjęły i minęło już ponad pół roku od ich wszczepienia . Noszę juz proteze na implantach. I jeżeli mogę wrócić do palenia to jak to wpłynie na moje przyjęte implanty ? Na ich trwałość itp ?

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

zapewne po założeniu implantów zębowych raczej powinno się unikać stosowania takich używek jak tytoń. Z Pani relacji wynika, że implanty założone zostały już kilka miesięcy temu i organizm dobrze je przyjął. Implanty zintegrowały się z kością i dzięki temu obecnie może Pani już nosić na nich protezę. Z tego też względu trzeba mocno przemyśleć, czy warto wracać w tej sytuacji do nałogu, gdyż mogłoby to przynieść dużo więcej szkody. Ponadto dla Pani organizmu niepalenie jest z pewnością dużo lepszym rozwiązaniem szczególnie, że udaje się wytrzymać już kilka miesięcy. Korzyści z rezygnacji z tego nałogu jest mnóstwo i nie dotyczą one tylko stanu uzębienia. Na pewno już Pani je odczuwa po tym czasie niepalenia. Niemniej jednak, jeśli jest to dla Pani duży problem to należy skonsultować się z lekarzem, który zakładał implanty i on pomoże podjąć ostateczną decyzję w tej sprawie.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/wszczepienie-implantu-zeba

https://uroda.abczdrowie.pl/higiena-jamy-ustnej

https://portal.abczdrowie.pl/skutki-palenia-papierosow

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.