Co zrobić z takimi koronami?

Witam. W czwartek miałam zakładane dwie korony na implanty... obie na podbudowie metalu... dolna szóstka nie stanowi dla mnie problemu jednak przy górnej czwórce już po trzech dniach widzę szara obwódkę a z tyłu a od strony następnego zęba czarna krechę metalu.... jestem mega rozczarowana, że tak droga usługa dala taki mierny efekt.... czy można coś z tym zrobić?niestety implant u góry został wprowadzony pod takim skosem że korony nie dało się przykręcić tylko jest zacementowana... a co najlepsze usłyszałam że jest to lepsze rozwiązanie bo nie będzie widać wypełnienia... proszę o doradzenie co mogę zrobić w takiej sytuacji ....
KOBIETA, 43 LAT 10 miesięcy temu

Trzeba ocenić położenie implantu, nie wiadomo czy krecha metalu to fragment korony czy łącznika. Może dziąsła jest za mało i jest za cienkie i prześwituje implant. Wiele pyta na które można odpowiedzieć dopiero podczas konsultacji w gabienecie. Pewne jest że prac cementowanych nie powinno się wykonywać (z pewnymi wyjątkami oczywiście) ponieważ nigdy nie ma pewności czy cement nie dostał się pod dziąsło a na pewno nie jest to lepsze rozwiązanie.

W takiej sytuacji najlepiej skonsultować się bezpośrednio z lekarzem stomatologiem, który przeprowadził zabieg. On lub ona będzie w stanie ocenić stan koron i implantów oraz zalecić dalsze działania.

Jeśli widzisz szarą obwódkę lub czarną krechę metalu na koronach, może to wskazywać na nieprawidłowe dopasowanie lub jakość wykonania koron. Warto przedyskutować te obawy z lekarzem stomatologiem i przedstawić swoje oczekiwania wobec efektu końcowego.

W zależności od sytuacji, istnieje kilka potencjalnych rozwiązań:

Dostosowanie i poprawa koron: Jeśli problem dotyczy jedynie koloru lub dopasowania koron, możliwe jest ich dostosowanie lub poprawa. Lekarz stomatolog będzie mógł ocenić, czy to jest możliwe i jakie kroki należy podjąć, aby poprawić estetykę i funkcję koron.

Wymiana koron: Jeśli korony są nieodpowiednie lub nie spełniają Twoich oczekiwań, konieczne może być ich wymienienie na nowe. Lekarz stomatolog będzie w stanie zdecydować, czy jest to możliwe i jakie kroki należy podjąć, aby uzyskać lepsze rezultaty.

Konsultacja u innego specjalisty: Jeśli nie jesteś zadowolona z odpowiedzi i zaleceń lekarza stomatologa, warto rozważyć konsultację u innego specjalisty. Druga opinia może pomóc w uzyskaniu dodatkowej wiedzy i różnych perspektyw na temat Twojej sytuacji.

Najważniejsze jest omówienie swoich obaw i oczekiwań z lekarzem stomatologiem, który będzie mógł odpowiednio zająć się Twoimi potrzebami. Pamiętaj, że tylko lekarz stomatolog będzie w stanie dokładnie ocenić stan koron i implantów oraz zalecić dalsze kroki leczenia.

Stomatolog Białystok