Zapytaj lekarza

7 4 0 , 7 6 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Domowe sposoby na afty

Adaptacja do nowej protezy jest niejednokrotnie długa. Cżesto nie wystarczy kilka korekt tylko więcej, tyle ile jest potrzebne w danym przypadku. U niektórych pacjentów wystarczy np dwie wizyty korekcyjne u innego pacjenta nawet 10. Spadanie protezy może byc wynikiem wielu czynników i lekarz spedjalista protetyki stomatologicznej dokładnie wie jak z takim problemem dać sobie radę. Oprócz korekty, można protezę podścielić, dodać różnego rodzaju elementy retencyjne(jeżeli oczywiście nie jest to proteza całkowita i są jeszcze własne zęby) Na pewno trzeba tym problemem podzielić się z lekarzem protetykiem i tam szukac pomocy. Cżeste zdejmowanie nie powoduje zaniku dziąseł, ale źle "pracująca" proteza owszem tak.

0

Raczej trzeba coś zrobić dla zwiększenia retencji protezy , albo ją podścielić bo może jest gdzieś nieszczelna , albo jeśli warunki anatomiczne są niekorzystne pomyśleć o zafiksowaniem ich za pomocą implantów i systemu retencyjngo.

0

Doraźnie można stosować klej do protez, jeśli jest to stara proteza może konieczne będzie jej podścielenie aby na nowo dopasować ją do zmienionych już warunków. Jeśli jest to nowa proteza, radziłabym zgłosić się do lekarza. Powinna się utrzymywać w jamie ustnej. Niestety proteza ruchoma nie jest zbyt komfortowym rozwiązaniem, można pomyśleć o implantach.

pozdrawiam serdecznie

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy