Dlaczego rana po ekstrakcji zęba jest wciąż miękka?

Witam, 5 dni temu miałam usuwaną górna siódemkę. Nic mnie nie bolało już drugiego dnia po wyrwaniu zęba jednak rana po zębie cały czas jest miękka. Obawiam się cały czas o skrzep i boje się że może wypaść. Czy po takim czasie jest to możliwe ? Kiedy rana powinna się stać "twarda"? Proszę o pomoc i dziękuję.

Warto skonsultować się z lekarzem wykonującym zabieg gdy wystąpią powikłania jak ból, obrzęk czy podwyższona temperatura.
Pozdrawiam