Jak długo może goić się rana po usuniętym zębie?

Dzień dobry, Jak długo może goić się rana po usuniętym zębie? Kilka dni temu miałem usuwany ząb i rana wciąż się nie zagoiła. Podczas mycia zębów pluję niekiedy krwią. Oczywiście unikam szorowania miejsca, w którym został ząb usunięty. Nie mniej krew wciąż leci. Miejsce po zębie nie boli tak bardzo. Zwykłe odczucie jak po wyrwaniu zęba. Brałem leki przeciwbólowe na początku, ale teraz nie jest to konieczne. Wizytę u stomatologa mam w przyszłym tygodniu, ale może zgłoszę się wcześniej jeżeli jest taka potrzeba. Czy moje objawy świadczą o czymś poważnym? Mogą świadczyć o powikłaniach po wyrwaniu zęba? Sam już nie wiem czy czekać, czy jednak się zgłosić na jakiś ostry dyżur stomatologiczny. Proszę o poradę i pomoc. Pozdrawiam

Jeżeli miejsce po usunięciu zęba w kilka dni po zabiegu ciągle boli to trzeba zgłościć się do lekarza bo proawdopodobnie mamy do czynienia z tzw. "suchym zębodołem"