Kiedy można normalnie jeść po usunięciu piątki i szóstki?

Witam:) 29/11/17 mialam usuwane gorna 5 i 6, Dziaslo troche spuchniete, bolu nie bylo, skrzep chyba ok, Mam pytanie Kiedy bede mogla zaczac normalnie jesc? I co sie dzieje ze skrzepem w procesie gojenia i kiedy bede mogla byc spokojna,ze nie bede miala pustego zebodolu?

Witam

Po wytworzeniu się skrzepu, błona śluzowa zamyka miejsce po ekstrakcji.Trwa to często 6 do 8 tygodni. Pod błoną śluzową tworzy się kość, która następnie przebudowuje się przez kilka miesięcy.

Po usuniętym zębie zalecane jest, aby wstrzymac sie z jedzeniem 2 godziny oraz spożywać produkty papkowate, miękkie. Jesli gojenie przebiega bez powikłań, to nie ma przeciwskazan do ograniczenia konkretnych produktow spozywczych. Wszystko zalezy od stanu gojenia rany i objawów, ktore Pani odczuwa podczas spozywania posilkow.
Pozdrawiam
Dr Halina Gabara Bujok