Silny ból połowy twarzy

Od kilku dni zmagam się z potwornym bólem połowy twarzy. Usunięto mi dolną 7, potrzebna była wizyta u chirurga szczękowego, gdyż korzenie zęba były bardzo długie. 2 dni przed wyrwaniem zęba zaczęłam przyjmować antybiotyk, gdyż jeden z dentystów stwierdził u mnie stan zapalny. Nie jestem pewna czy został on całkowicie wyleczony. Leki przeciwbólowe pomagają tylko w małym stopniu, mam wrażenie, że zapalenie się powiększa, zaczyna boleć mnie głowa i ucho. Co powinnam zrobić ? Ząb usunięto 3dni temu

Witam. Jeśli zębodół nie był zaszyty prawdopodobnie " zrobił się" pusty zębodół i stąd ten ból. Proszę zgłosić się do dentysty, który zaordynuje odpowiednie leczenie. Pozdrawiam Krystyna Pikała

Charakter bólu jaki Pani opisuje może wskazywać na inną przyczynę niż stan po usunięciu siódemki.. Radzę udać się do dentysty i sprawdzić inne zęby po tej stronie która boli , zarówno dolne jak i górne.

Prawdopodobnie mamy do czynienia z powikłanie zapalnym po usunięciu zęba , ranę należy jeszcze raz skrwawić i oczyścić , proszę zgłosić się do lekarza wykonującego zabieg usunięcia zęba