Czas gojenia rany po ekstrakcji zęba

Witam, mam pytanie odnosnie gojenia sie wyrwanego zeba. W poniedzialek rano wyrwano mi dolna szostke, mocno uszkodzona przez prochnice. Od wyrwania zeba nie dokuczaly mi zadne mocne bole. Jednak rana po tych pięciu dniach nadal nie jest zasklepiona, ten bialy nalot pojawia sie i znika. Dziurka tylko troche sie skurczyla, ale nadal jest ciemno czerwona wypelniona krwia i nie zasklepiona, czasem saczy sie bezbarwny slony plyn. Czy ta rana dobrze sie goi czy cos jest nie tak?

Dzień dobry,
rana po ekstrakcji może się goić kilka dni. Najważniejsze, żeby nie odczuwała Pani bólu. Jeżeli jednak z rany sączy się jakiś płyn, oznacza to, że organizm próbuje wydalić bakterie pozostałe w ranie. Najlepiej udać się do stomatologa, żeby przepłukał i oczyścił ranę, ułatwiając tym jej gojenie się.