Czy moje wyniki świadczą o problemie z tarczycą?

Witam zglosilam sie do lekarza z problemem dużego skoku wagi I ciągłym osłabieniem wysłano mnie na badania tarczycy w których wyszło tsh 4.16 (Górna granicą to 4.20) ft3 wyniosły 4.22 natomiast ft4 1.19 czy to oznacza.że mam problem z tarczyca? Mam 21 lat.

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Może to być subkliniczna postać niedoczynności tarczycy. Dalsze postępowanie zależy od Pani stanu klinicznego, dlatego konieczna jest wizyta u lekarza prowadzącego.