Czy możliwa jest wznowa raka szyjki macicy?

Serdecznie witam ! Mam pytanie z zakresu onkologii ginekologicznej. Jestem 12 lat po przebyciu raka szyjki macicy w st.IIb, leczenie radiochemioterapią o raz naświetlań wewnętrznych. Moje pytanie brzmi, czy jest możliwa wznowa po tak długim czasie. W chwili obecnej oczekuję na tom. komputerowy ponieważ odczuwam bóle kręgosłupa, nie mam żadnych krwawień.
KOBIETA, 65 LAT 11 miesięcy temu
Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

wznowa raka szyjki macicy po przebyciu leczenia jest rzadka, ale niestety możliwa. W związku z tym, ważne jest, aby regularnie poddawać się kontrolom u lekarza specjalisty i wykonywać zalecone badania.

Proszę się też zbytnio nie niepokoić, ponieważ bóle kręgosłupa mogą być związane zupełnie z inną, mniej poważną dolegliwością. W tym momencie zalecamy spokój i cierpliwe poczekanie na wyniki badań.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/objawy-raka-szyjki-macicy-przyczyny-leczenie-rokowanie

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.