Czy możliwe jest zakażenie wścieklizną u 42-latki?

Dobry wieczór. Mam pytanie. Byla z dziećmi na wakacjach nad naszym morzem. Przychodzil do nas maly kotek ktory mieszkał w domu dalej. Któregoś dnia wskoczy mi na kolana i c s lkiem przypadkiem lekko mnie udrapnal. Czymoglam sie od niego zarazić wscieklizna?
Lek. Paweł Szadkowski

Najlepiej zapytać właścicieli kota, skoro mieszkali dom dalej, czy zwierzę jest szczepione. Przy małym zadrapaniu ryzyko jest naprawdę małe.