Czy możliwe, że zęby same zmienią swoje położenie?

Czy po usunięciu górnej piątki jest możliwość przesunięcia się szóstki i siódemki czy będzie potrzebny aparat?
KOBIETA, 18 LAT 8 miesięcy temu

Oczywiście, po ekstrakcji sąsiadujące zęby mogą się przesunąć bądź pochylić w stronę luki. Jednocześnie dolny ząb może się przedłużyć. Jest to tak zwany efekt Godona. Warto zabezpieczyć się przed tym na przykład zastępując brak zęba odbudową protetyczną: implant bądź most. Ortodontycznie przesuwa się zęby jeżeli istnieje taka możliwość i inne zęby też wymagają poprawy ustawienia.