Czy można ćwiczyć z przerostem komory serca?

Szanowni Państwo Mam 23 l i mam na imię Rysiek Mam przerost komory serca o 12mm czy to groźne? 2) Czy posiadając taki przerost mogę cwiczyćw domku pompki brzuszki ?? 3) po trzecie 7 lat uprawiałem wyczynowo pływanie Chyba ze jest jakaś farmakologia ktora mozna zatrzymać to schorzenie Cisnienie mam ok ? Z góry dziekuje za odpowiedz

Norma grubości mięśnia LK to 11-12mm w fazie rozkurczu. Konieczna jest konsultacja u kardiologa, badanie, ewentualnie kontrolne porównawcze badanie echo serca - i wówczas decyzja co do aktywności fizycznej. Należy kontrolować ciśnienie rano i wieczorem. Farmakoterapia może znacznie pomóc - podnieść poziom bezpieczeństwa a nawet - zmniejszyć zmiany.
Pozdrawiam